PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31669}

Goście Wieczerzy Pańskiej

Nattvardsgästerna
7,7 5 784
oceny
7,7 10 1 5784
8,1 14
ocen krytyków
Goście Wieczerzy Pańskiej
powrót do forum filmu Goście Wieczerzy Pańskiej

Słabiutki filmik...

ocenił(a) film na 1

Ten film to tragedia! Począwszy od zbędnych scen (transmisja z mszy, bezczelna wizyta księdza u żony swojej - niezamierzonej ale jednak - ofiary), poprzez nieścisłości logiczne (policja sprząta ciało jakby to był zaśmiecony trawnik, a nie miejsce zbrodni), aż po jednowymiarowe, jakby wycięte z kartonu postaci (np. ksiądz który olewa parafianina przychodzącego po pomoc (szkoda że wcześniej nie stracił wiary, miałby jedną ofiarę mniej na sumieniu!). Psychologia bohaterów stanowi jedną wielką zagadkę (co ta babka widzi w tym księdzu? co Chińczycy zrobili Maksiowi?). Pryz tym dość banalna fabuła - trójka nieudaczników życiowych babra się w swoim nieudacznictwie. Jedynie postać grana przez von Sydowa potrafiła się wyrwać z tego zaklętego kręgu. Szkoda czasu na te bzdury...

ocenił(a) film na 1
mirafas

O "babraniu się w nieudacznictwie" można zrobić dobry film. Problem w tym, że Bergman nie umiał robić filmów.

Dramat

Odważna teza.

ocenił(a) film na 1
buterfly

Zapomniałam użyć zwrotu "w moim odczuciu, w porównaniu do innych filmów, które uważam za dobrze zrobione".

ocenił(a) film na 1
buterfly

Moim zdaniem Bergman nakręcił może trzy dobre filmy (Siódma pieczęć, Fanny i Aleksander i Źródło). Reszta sprawia wrażenie szkiców, z których po dopracowaniu dopiero mogłyby powstać dobre filmy. Większość jego filmów przywodzi mi na myśl wydumane instalacje wideo - jakaś teza i minimum "roboty filmowej".

mirafas

Ja polecam również Jak w zwierciadle i Tam, gdzie rosną poziomki. Według mnie znakomite filmy i nie miałem poczucia, że są wydumane lub przedobrzone, ale to oczywiście moje zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones